top of page

HİZMETLERİMİZ

SUNUCU KURULUMU VE YAPILANDIRMASI


Hiç şüphe yok ki günümüzde firmaların sahip oldukları en önemli değerlerden birisi de kurumsal ve ticari verileridir. Dolayısı ile bu verilerin güvenliği ve erişilebilirliği firmalar için hayati önem arz etmektedir.

Bilgisayar ve sunucu sayınız ne olursa olsun çalışanlarının ya da müşterilerin bilgiye sürekli erişimi ve yeni verilerin sisteme zamanında ve hızlı olarak işlenebilmesi önemlidir. Bu nedenle yapılan sunucu yatırımlarının firmanın büyüme hedefleri ve hizmet kalitesi göz önünde bulundurularak belirlenmesi ve uygulanması gerekmektedir.

Eykon Bilişim, sunucu çözümlerinde uluslararası geçerliliğe sahip sektörde kendini kanıtlamış markaların ürünlerini kullanmaktadır. Global markaların ürünleri ile firmanızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en iyi fiyat / performans çizgisine sahip ürünlerle Sunucu ihtiyaçlarınıza, doğru ve güvenli çözümler sağlamaktayız.

Giriş seviyesi workgroup sunucu çözümlerinden, cluster, rack çözümler, yüksek erişilebilirlik özelliklerine sahip sunucu çözümlerine kadar geniş bir yelpazede projelendirme, uygulama ve destek hizmetlerimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.
Eykon Bilişim sunucu temin kurulum ve yapılandırma süreci aşağıdaki şekilde gerçekleştirilmektedir;

Teknik araştırmalar ve karşılıklı müzakereler sonucu, işletmenizin ihtiyaç duyduğu sunucu ya da sunucular donanımsal olarak belirlenir ve temin edilir.


İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak kullanmanız gereken işletim sistemleri ve yazılımlar belirlenir ve yazılımlar temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve lisanslanır.

Kurulan işletim sistemi üzerine ihtiyacınız olan hizmetler (WEB-DNS-FTP-MAIL-NAS-SAN vs..) kurularak konfigürasyonları yapılır.
İşletmenizin ihtiyaç duyduğu ya da önceden kullandığınız Ticari ve kurumsal yazılımlar belirlenir ve kurulumları gerçekleştirilir.
Sistemin kısmen güvenliği sağlanarak gerekli teknik testler yapılır ve sistem tamamlanarak devreye alınır.


Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz ile anında Teknik Destek sunmaktayız.
Sizde, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin belirlenmesinde ve bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, mevcut altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, yüksek verimlilikte çalışmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar bir çok alanda Eykon Bilişim’den profesyonel destek alabilirsiniz.

 

SİSTEM YAPILANDIRMA

Eykon Bilişim, yurtiçinde çeşitli sektörlerden kuruluşlara örnek gösterilen çözümler üretmekte ve bilişim danışmanlığını ihtiyacını karşılamaktadır.

İşletmeler ve kurumların bilgi teknolojilerine ve operasyonel ihtiyaçları karşılayan çözümler üretirken, bir yandan da hazırlanan raporlama sistemleri ile yöneticilere karar aşamalarında destek olunmaktadır.

Teknolojileri ile kendisini Dünya'ya kanıtlayan Sunucu, Router, Swich gibi tüm bilgi teknolojileri ürünlerinin satış, destek ve kurulum hizmetini sağlamakta ve gelişen ihtiyaçlarınıza uygun esnek çözümler üretmektedir.


Bilişim sektöründe insan faktörünün önemini bilen Eykon Bilişim, müşterilerin başarısı üzerinde yoğunlaşmayı ilke edinmiştir. Eykon’un hedefi; müşterilerine, verdiği üstün hizmetle katma değer sağlarken, uzun vadeli işbirliği ile birlikte başarıya ulaşmaktır.

MACINTOSH TEKNİK DESTEK VE ÇÖZÜMLERİ

Siz de Mac bilgisayarınızla ilgili aşağıdaki işlemleri ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Anakart tamiri,

 • Anakart Değişimi,

 • Ram yükseltme,

 • Harddisk değişimi,

 • İşletim Sistemi kurulması,

 • Batarya ve Adaptör değişimi,

 • Ekran Değişimi,

 • Kasa Değişimi

 • Cover ( Kapak Değişimi)

 • Mac OS X üzerine Windows Kurulumu

 • Parallel desktop ayarlarının yapılması veya kurulumu

 • Ağ üzerinden Windows bilgisayarlar ile paylaşım ayarlarının yapılması

 • Virüs temizleme (mac bilgisayarlara virüs bulaşmaz demeyin, bulaşır )

 • Yedek Alma

Çapa 2
Çapa 1
bottom of page